Novinky

V srpnu 2017 spuštěn tento nový web  – zde odkaz na starý (pokud byste měli zájem vidět např. starší vrhy) – http://www.my-dream.websnadno.cz

1.3. – Tak máme za sebou zimní vlnu miminek. Po Gai ještě porodila Roxy – texelku, merinku a šeltičku, dále Falbala krásnou coronetku a šeltiáka. Koncem února SKG Evelínka šimlíka kluka a dvě aguti holky také SKG. A 29.2. ještě Xia 3 krásné šimlíky. Sice jsem ji přemlouvala, aby ten den počkala, ale ne musela je vyklopit zrovna 29.února… Celkem máme doma 11 miminek + 1 odrostence, který se chystá na cestu do Slovinska s kamarádčiným Uriasem. Teď bude trošku oddechu až do přelomu března/dubna, kdy očekávám první miminka od peruánky Inky, skinny Zuzanky a rozetky od Delissky. Kamarádka potom čeká první vrhy od mé Oxiany a Zandry. No a pak si dáme letní pauzu, morčátkům odpočinek, spoustu travičky a sluníčka.

16.1. – Dnes mi volal syn, že konečně i Gaia porodila, však už měla načase, břicho měla na puknutí. Jeden bohužel mrtvý, 4 přeživší. Máme dva kluky a dvě holky, barevně je to pěkný mišmaš, hlavně kluci jsou strakatí jak telátka :). Mrtvý kluk samozřejmě nejhezčí, krémový…

14.1.2020 – V neděli nám porodila peruánka Winky. Porod mě trochu zarazil, vždy měla početné vrhy a teď jedna nádherná saténová holčička (úplně bombastická) a druhé mládě bylo mrtvé, navíc vypadalo trošku divně, jakoby nedovyvinuté. Winky vypadá, že je v pohodě, žádné známky podivnosti, baští, lítá pořád jako splašená, tak nevím, co to bylo. Dále máme na puknutí coronetku Grácii, ta má břicho snad na 10 mladých, to bude nadílka… :). Také SKG Evelínka má už pěkné bříško, nafukuje se i Emi MD šimlička od známé, která je teď u nás na krytí u Niela (Emi, ne známá..). Krémová Falbala se tváří poněkud neodhalitelně, tak ještě uvidím, jestli se povedlo. Niel ve středu odjíždí na krycí misi do Havířova k mé odchovankyni Fiorelce, budu držet palce, ať je vše ok u jejího posledního vrhu.

2020 – krásný, příjemný spokojený další rok! (bože toto letí 🙂 )

25.12. S novinkami jsem trochu zaspala, časově mi to na počítač moc nevychází :). Ale za letošní rok jsme měli celkem 13 krásných vrhů, letos poprvé jsme odchovali i skiníky, což byla úžasná zkušenost, neuvěřitelné, jak jsou miloučcí, heboučcí a mazlící. Také k nám přicestovalo několik morčat, jako posila do chovu – aguti coroneti Amiata a Niel, skiníčka Zuzanka, SKG Evelínka a peruánka Inuška. Z mých vrhů jsme si ponechali čoko coroneta Orestese, který se okamžitě ujal svých povinností a zplodil krásnou bílou Rhiannon – ta samozřejmě také zůstává do chovu. V letošním roce nás opustili skoro pětiletý rozeťák Barnabáš v lednu a ke konci roku v prosinci naše domina coronetka Niagara, která by se v únoru dožila šesti let. 

28.6. Odpoledne mi porodila 4 krásné coronety i Gaia. Má dva kluky a dvě holky, všichni jsou v pořádku, což jsem moc ráda.

25.6. Ve večerních porodila nádherné tři kudrnaté prcky moje merinka Xia. Dvě jsou krémové holky a třetí je kluk čokoládový s krémem. Jsou úžasní!

12.5. Hned na druhý den máme další 4 miminka. Tentokrát samé samičky, tři v saténu. Všechny ve světlé barvě, čokoládová po tatínkovi se neukázala. Všichni vypadají v pořádku, takže maminy dostávají pořádnou baštu, ať to všechno uživí :).

11.5. – Tak dnes jsem se dočkala peruánců od Winky, Dlouho mě napínala a podle bříška jsem věděla, že jich bude hodně. Narodili se 4 krásní cvalíčci, pátý bohužel byl mrtvý – všichni jsou velcí a ten byl teda největší a zřejmě se udusil při porodu. Doufám, že ti ostatní budou dělat jen radost.  Falbala je to samé, bříško na puknutí, takže také čekám každou chvilkou. Bude to její první vrh, tak jsem celá nervózní.

28.3.2019 – Konečně máme první letošní vrh, od rozetek Delissky a Cipíska. Máme krásné tři rozetky, dvě holčičky a chlapečka. Kluk je celý táta, jeho malá kopie :). Všichni jsou v pořádku a brzy dodám fotky do vrhů. 

2019 –

Přejeme všem příjemný, klidný a úspěšný rok. V chovu, i s mazlíčky jen radosti a úspěchy!

Uplynulý rok se u nás narodilo 10 vrhů, a 2 u syna mé kamarádky (z mých odchovaných samiček a mého samečka zapůjčeného). Niagara a Chanelka už odešly do důchodu, nechávám je v klidu si užívat. Čokoládová Walisha našla nový domov ve vedlejší obci, jako mazlík, bude středem rodiny :). Bohužel navždy odešli nádherní samečci Caesar a Laky, Laky v mladém věku, Césarek v pěti a půl letech. Je mi to moc líto, mohli ještě nějaký čas u nás pískat. Také odešla Adélka po špatném porodu a v pěti letech i peruánka Honey, dcera mé milované Elizabetky. Všichni mi chybí…

Neodolala jsem a přibyly nám i nové samičky – nádherné coronetky Falballa a Gaia, i rozetka Delisska. K tomu jsem si nechala jednoho rozeťáčka, syna Barnabášova a Rozinčina. No a největší překvapení byl skiníček Ňufík (Huhla, Mňaufík, miláček), který byl jako můj vánoční dárek. Je moc příjemný, miloučký a hřeje jako kamínka!

8.11. Opět máme tři miminka, dočkala jsem se nádherných potomků od Xii a vypůjčeného Yorka. Jedna čoko holčička a dva kluci šimlíci – čokoládový a krémový v saténu.  Úžasní!

19.10. Krásná rozetka Rozinka porodila tři krásné střapáčky, otcem je Barnabáš. Má tři holčičky, všechny v barvách trikolor s různým poměrem (černá-bílá-červená).

13.10. Dnes jsme zaregistrovali na výstavě v Orlové krasavce Xtreamka. Je to pohodový, klidný miláček. Na výstavě jsem také předala satén peruánku Halilju, která jede až do daleké CHS  Diamond Cavies na Slovensku u maďarských hranic.

14.9. Konečně porodila prvnička Winky těsně před prvními narozeninami, uff. Má nádherných pět peruánčat, krásných barev a tři z toho v saténu. Všichni jsou v pořádku. Udělala mi velkou radost. 15.9. Porodila i Chanelka velkého jedináčka, bohužel ho ani nerozbalila, už minule měla špatný vrh, takže končí chovnou dráhu a zařadím ji k důchodcům.

3.9. Po příjezdu z naší dovolené porodila Adélka 4 mrtvá mimča, bohužel ani ona není  nějak v kondici, snad to zvládneme…podzim je pro nás nějaký začarovaný 🙁 . Niagára s Damiánkem nezabřezla, tudíž bude už jen užívat důchodu spolu s peruánkou Honey. Její dceři Winky se konečně zadařilo a pěkně nabírá, bříško plné. Dnes také odcestoval coronetík Figaro, takže jsme bez miminek 🙁 . Pokud se zadaří z plánovaných spojení, tak další mimča budou až na jaře, zhruba od února budou spolu krásná maličká Falbala a její mamča Roxy s Xtreamkem, alpaka Melissa s Orionkem a dál uvidíme.

2.7. Po příchodu z práce jsem dnes našla tři krásná miminka u Roxy. Všichni vypadají v pořádku, jen holčička je drobnější, budu si ji více hlídat, snad přepere brášky a bude mít mlíčka dost. Jeden kluk je saténový, všichni jsou coroneti.

7.5. Dnes porodila Melissa tři krásná peruánčata. Po minulém vrhu ji stihl nakrýt Orionek znovu, naštěstí holčina měla předtím dlouhou pauzu a teď ji bude mít taky.

15.4. Poslední vrh od Honey nám přinesl krásného obrovského jedináčka s váhou 153 gramů. Honey tím zakončila svou plodnou kariéru a už si bude užívat odpočinku.

9.3. Včera pozdě v noci porodila Chanelka, když jsem jí kontrolovala o půlnoci, měla u sebe jedno dosušené mládě a bohužel dvě veliká mrtvá, asi zadušená při porodu. Je mi to líto, protože barevně byli moc pěkní… Ale jsem moc ráda aspoň za toho jednoho krásného klučíka a že Chanel je také v pořádku. Bohužel malý po třech dnech uhynul…

Dnes jsem našla našeho miláčka Caesara mrtvého. Největší osobnost našeho chovu, náš miláček, jeden z prvních odchovanců odešel. Bude mi moc chybět, byl tak úžasný…

27.2. Konečně po pěti měsících u samečka porodila dnes v noci alpaka Melisska. Brzy ráno jsem je našla před odchodem do práce. Máme krásná dva peruánčata čoko-krém s bílou, obě holky. I Chanelka je zase jak soudek, myslela jsem, že ona porodí dříve, takže bude mít určitě zase vícepočetný vrh, také snad každým dnem.

12.1. Dnes před odchodem do práce se mě rozhodla potěšit Niagara. Mému Césárkovi starouškovi zlatému nikdy netrvá dlouho zmáknout samičky a po něm jsou vrhy co nejrychleji :). Ještě jsem je šla omrknout a u Niagarky se plácalo mokré miminko. Césarek byl s Nigi a miminko pomáhal čistit, okamžitě šel na samotku, bylo čerstvě porozeno, tak naštěstí nebudou následky. Nigi měla bříško, ale zase nic moc, tak jsem myslela, že tak ještě týden to bude trvat. Je to jedináček klučina, pěkný macíček a krasavec.

7.1.2018 Máme první letošní vrh. Rozetka Adélka porodila v nedělní ráno 4 krásné rozetky, všechno holčičky. Všichni jsou v pořádku, malé jsou čiperky. Z papírových morčátek je v očekávání Niagara, a zdá se mi, že se něco konečně děje i v bříšku u Melissky – ta je se samečkem už od září…

26.11. Konečně jsem se dočkala miminek od Roxinky. Už jsem si pomalu kousala nehty, nechala mě čekat, bříško plné miminek. Její první vrh dopadl výborně a moc krásně, máme tři holčinky, jedna dokonce kudrnatá merinka, takže ta zůstává. Doufám, že jsme ukončili sérii nešťastných příhod, které nás v říjnu potkaly a bude dobře.

1.11. Morčátka se stěhují domů, připravujeme se na zimu. Melisska a Roxy by měly porodit koncem listopadu/začátkem prosince. Spolu jsou už i rozetka Adélka a Barnabáš, mimča by se měly narodit kolem poloviny ledna. Letošní podzim byl pro nás fatální, a po počátečních depresích a zvažování ukončení chovu, přeci jenom radost nad úspěšnými odchovy zvítězila a pojedu dál, v životě jsem už překonala horší rány….

22.10.2017 Tak toto mě už nebaví. Dnes zemřela Felisha, dva měsíce před svými šestými narozeninami. Už starší dáma, ale užívala si ve společnosti Fanny příjemný důchod a i její odchod je pro mě těžký….

21.10.2017 Takový krásný podzim a taková smůla v naší CHS… Zřejmě se mi poslední 4 roky zvedlo sebevědomí, že se nám daří a letošek mě nutí sklonit hlavu… V sobotu nám odešla šimlice Wanda ve věku čtyř let. Ach jo. 

16.10.2017 Černý den v našem chovu. Nádherná Isis zemřela po neúspěšném porodu – 5 mrtvých děťátek se jí stalo osudnými, na následky toxémie odešla i ona. A tojsem si myslela, že tohle mě už nepotká. Moje nejkrásnější odchované morčátko, tolik plánů jsem s ní měla a je po všem. To bylo přímo do srdce…

22.9.2017 Po delší době se samečkem konečně porodila peruánka Honey, dvě mohutná mimina, samičku a samečka. Jelikož jsou to poslední potomci Urfíka u nás, samička zřejmě zůstane do chovu. 

9.9.2017 Dnes přicestoval z Dubí krásný peruánský chlapeček do chovu, je nádherný a jsem zvědavá na jeho potomky s našima holkama :).

4.9.2017 Před půlnocí jsem šla kontrolovat morčáky a u Wandy se krčili tři krásní velicí a šimlovatí prckové, konečně je vybalila. Máme dvě šimlovaté coronetky a třetí coronet kluk, krásně šimlovaný.

20.8.2017 Dnes mě překvapila Niagara nádhernou holčičkou. Včera jsem ji odstavila od Lakyho, bříško ji už rostlo, ale že to bude hned druhý den, to jsem netušila. Však také porodila jenom jediné mimčo.